Początki biznesu w branży budowlanej – wyposażenie magazynu i nie tylko

Korzystna sytuacja makroekonomiczna sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na założenie własnej firmy. Wielu z nich decyduje się na działalność w branży budowlanej lub pokrewnej. Konkurencja jest dość duża, dlatego pierwszym krokiem do założenia własnego biznesu powinno być stworzenie właściwego biznesplanu. Powinien on uwzględniać zatrudnienie wykwalifikowanych pracowników oraz zakup wysokiej jakości sprzętu.

 

Na co zwrócić uwagę podczas doboru wyposażenia?

 

Jednym z najważniejszych miejsc w firmie jest magazyn. To właśnie od niego zależy proces logistyczny i szybkość przepływu materiałów. Ważne zatem, aby magazyn był funkcjonalny i odpowiednio wyposażony technicznie. Przed zakupem wyposażenia należy zwrócić uwagę na: wielkość magazynu, jego główne funkcje, rodzaj przechowywanych produktów oraz sposób ich rotacji. Nie jest to łatwe zadanie, dlatego warto skorzystać z porad specjalistów, którzy są w stanie wykonać najbardziej funkcjonalny projekt dostosowany do możliwości finansowych klienta. Wyposażenie magazynu to przede wszystkim regały, szafy metalowe, pojemniki do przechowywania produktów i urządzenia transportowe.

 

Regały magazynowe

Metalowe regały półkowe charakteryzują się dużą funkcjonalnością, wytrzymałością i estetycznym wyglądem. Posiadają dużą ładowność, dzięki czemu możliwe jest przechowywanie na nich materiałów o bardzo dużych gabarytach i ciężarze. Zależnie od preferencji klienta możliwy jest dobór odpowiedniej wysokości i głębokości mebla oraz dowolnej rozbudowy. Dużą zaletą jest łatwy i szybki montaż.

 

Meble metalowe

Metalowe meble oraz szafy stanowią niezbędny element wyposażenia każdego magazynu. Największą popularnością cieszą się szafy uniwersalne, wielkopowierzchniowe oraz szafy z pojemnikami.

 

Urządzenia transportowe

Techniczne wyposażenie magazynu opiera się również na różnego rodzaju urządzeniach transportowych. Służą one do załadunku i przemieszczania materiałów. Zależnie od przeznaczenia wózki transportowe posiadają różną konstrukcję, która powinna być jednak zgodna z Normą Europejską EN 1757-3.

 

Wyposażenie parkingu i organizacja placu budowy

Firmowy parking powinien posiadać odpowiednie wyposażenie, dzięki któremu będzie zarówno funkcjonalny, jak i bezpieczny. Do najczęściej stosowanych elementów wyposażenia należą: słupki, stojaki, pachołki, ochrony, progi oraz łańcuchy.

Nie można zapominać również o terenie budowy, który powinien być właściwie ogrodzony i mieć odpowiednio oznakowane granice. Dotyczy to szczególnie stref niebezpiecznych. Duże znaczenie ma ogrodzenie wykopów i zamontowanie profesjonalnych kładek. Na wyposażenie placu budowy składają się również specjalne barierki, zapory, pachołki oraz ograniczniki. Stanowią one istotny element niezbędny do zabezpieczenia procesów budowlano-montażowych.

Powrót